Grass 6.0 - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: %s not found
mr: %s मिळाले नाही

en: ERROR in reading %s
mr: %s वाचताना त्रुटी

en: Cannot open temp file
mr: temp फाइल उघडता आली नाही

en: 
    
    Please specify projection name
mr: 
    
    कृपया प्रोजेक्शनचे नाव द्या

en: Enter 'list' for the list of available projections
mr: उपलब्ध प्रोजेक्शनची यादी पाहण्यासाठी 'list' टाइप करा

en: Hit RETURN to cancel request
mr: विनंती रद्द करण्यासाठी RETURN बटण दाबा

en: one moment...
mr: क्षणभर थांबा...

en: No help available for command [%s]
mr: [%s] या कमांडसाठी कोणतीही मदत उपलब्ध नाही

en: with titles
mr: शिर्षकांसह

en: (no title)
mr: (शिर्षक विरहित)

en: WARNING:
mr: ताकिद:

en: ERROR:
mr: त्रुटी:

en: hit RETURN to continue -->
mr: पुढे जाण्यासाठी RETURN टाइप करा -->

en: Enter a new %s file name
mr: एक नवीन %s फाइलचे नाव द्या

en: a list %s
mr: %s यादी

en: 
    ** %s - not found **
mr: 
    ** %s - मिळाली नाही **

en: Invalid coordinates
mr: अवैध निर्देशक

en: none
mr: काही नाही

en: not known
mr: अज्ञात
